…staję obok Ciebie,
kiedy wyruszasz
w drogę…

nową drogę…

…każdy z nas potrzebuje na pewnych etapach życia przewodników, którzy przeprowadzą ich przez skomplikowane procesy decyzyjne…

MASZ W GŁOWIE WIELE TRUDNYCH PYTAŃ ?…

 

to wspaniale, ich brak byłby złym sygnałem!

JAK ocenić mój potencjał? 

Określanie swoich mocnych stron potrafi być czasochłonne, niełatwe i czasem frustrujące, ale jakże odkrywcze! Bez świadomości kim jesteś i co daje Ci przewagę w danej dyscyplinie wiedzy lub zawodowej specjalizacji, nie podejmiesz trafnej decyzji o swojej przyszłości.

CO zrobić, gdy zbyt wiele rzeczy mi się podoba?

To typowe w czasach kiedy rodzą się nowe, innowacyjne technologie, a do wyboru mamy bardzo wiele ciekawych ścieżek rozwoju!

CO MI MOŻE POMÓC W DOKONANIU NAJLEPSZEGO WYBORU MOJEJ DROGI ROZWOJU?

To bardzo ważne pytanie, a odpowiedź na nie zawsze jest indywidualna. Już nie wystarczy Ci tylko wyobrażenie przyszłości w oparciu o powierzchowne kryteria subiektywnej oceny!

Jakie zastosować kryteria wyboru najlepszej drogi mojego rozwoju?

Lista takich kryteriów jest tylko pozornie krótka! To właśnie dobrze określone kryteria wyboru, pozwolą Ci nie tylko dokonać trafnej, początkowej decyzji, ale wielokrotnie weryfikować jej rezultaty w przyszłości!

A co jeżeli stracę czas, inwestując w specjalizację, która się nie sprawdzi w przyszłości?

Spokojnie, źle wybrana specjalizacja, to oczywiście wyzwanie, ale nie takie, które determinuje Twoje życie. W takiej sytuacji trzeba się dobrze zastanowić nad kolejnym krokiem. Nie rzucać się w dowolną, modną dziedzinę z nadzieję, że teraz to dobry wybór. Jeśli poznałeś już większość odpowiedzi tutaj, to wiesz co trzeba zrobić. Ale przede wszystkim należy usunąć z Twoich planów kolejne ryzyko błędu!

PASJONUJE MNIE WIELE RZECZY, JAK WYBRAĆ TĄ JEDNĄ?

Nie ma w tym nic dziwnego, kiedy interesujemy się wieloma rzeczami w swoim życiu. Ważne jest to, które z nich zadecydują w największym stopniu o naszej przyszłości zawodowej. Które sprawią, że będziesz miał najwięcej szans na realizację swoich aspiracji, a co najważniejsze, które z nich opierają się na Twoich talentach.

Jak podjąć właściwą decyzję o przyszłości?

Istotnie, źle wybrana droga może kosztować Cię wiele falstartów i rozczarowań. Raz podjęta decyzja może wywołać wiele skutków, których możesz po prostu żałować.

Jak wybrać studia?

Na tą niezwykle ważną decyzję składa się wiele kluczowych odpowiedzi na pytanie – kim jesteś?, jakie są Twoje indywidualne motywacje i aspiracje? Do czego dążysz w rozwoju i dlaczego? Koniecznie musisz również skonfrontować swoje plany z realiami rynku pracy i ofertą kierunków studiów. To wszystko jednak nie kończy procesu poszukiwania odpowiedzi na Twoje pytanie.

Jakie błędy mogę popełnić w planowaniu swojego rozwoju?

To bardzo dojrzałe pytanie! Odpowiedź na nie jest długą listą potencjalnych ryzyk, jakie mogą się pojawić w procesie podejmowania decyzji o Twojej przyszłości. Od bardzo powierzchownego podejścia do niej, poprzez oparcie jej na cudzych oczekiwaniach, aż po wgórowane ambicje i aspiracje, którym trudno sprostać!

O czym muszę pamiętać, planując swój rozwój?

Kolejne ważne pytanie, na które podstawowa odpowiedź zawarta jest w zaskakującej Cię być może odpowiedzi – pamiętaj, że to jest Twój rozwój, Twoja droga w przyszłość, Twoje cele i aspiracje. Twoje marzenia i Twój wysiłek, który musisz podjąć, aby to zrealizować!

CZAS NA ZMIANĘ PERSPEKTYWY, NA TO CZYM JEST ROZWÓJ?

I ON ...

I ONA...

I ONA TEŻ....

Ty i każdy z nich posiadacie wizję swojej przyszłości!
pytanie – na czym została zbudowana?
którędy i dokąd Cię prowadzi?

PRZYSZŁOŚĆ ?!…
PRZECIEŻ JA MAM JESZCZE CZAS, ŻEBY O TYM POMYŚLEĆ!

Jesteś studentem lub właśnie przygotowujesz się do wyboru studiów i myślisz sobie – na ważne decyzje mam jeszcze czas? Tymczasem pójdę na „jakieś” studia i po drodze zastanowię się co dalej z moją przyszłością? Nie masz jeszcze sprecyzowanych planów zawodowych i jasnej wizji tego, co chcesz w życiu robić?
Masz wrażenie, że do żadnej z modnych ścieżek kariery nie pasujesz?
Porównujesz się z innymi i zgubiłes drogę do samego siebie i swoich zasobów i talentów?

Czas na zmianę podejścia i myślenia!,
uwierz mi tymczasem na słowo!

Czasem trzeba sporo przejść, przejechać albo przepłynąć,
żeby dotrzeć do czegoś w środku nas, ale warto!

uwierz mi tymczasem na słowo…, ale szybko zrozumiesz pracując ze mną, że to piękna, ciekawa i wyjątkowa podróż

 

NAWIGUJEMY DO NAJWAŻNIEJSZYCH PORTÓW                TWOJEJ PRZYSZŁOŚCI

czy Ja mam jakieś talenty?

Talenty, czym są, jak do nich dotrzeć? Masz ich mnóstwo, najczęściej nikt dotychczas ich jednoznacznie nie rozpoznał i nie nazwał, a Ty myślisz o swoich talentach tylko jako o szkolnych rezultatach w nauce?! To jak precyzyjnie zostaną one rozpoznane i określona zostanie ich wartość dla Twojej przyszłości, zależy cały sens pracy nad planem Twojego rozwoju. Nie obawiaj się, że mogą okazać zupełnie odmienne od dotychczas Ci znanych.

 

jeśli studia...to jakie?

Warto abyś poznał jedną podstawową zasadę rozwoju – studia, to tylko jedno z jego narzędzi!  Tym bardziej powinieneś je starannie wybrać, aby wszystko co będziesz robił w tym samym czasie, budowało silne fundamenty pod Twoją przyszłość. Jeśli tylko ustalisz kim jesteś, jakie są Twoje największe priorytety rozwojowe, wybór drogi kształcenia będzie łatwy. Odpowiedź na pytanie, jakie studia wybrać, będzie przyjemnością dla Ciebie w tej decyzji.

czym są Moje przekonania?

Twoje przekonania na swój własny temat, mogą być poważną barierą w wyznaczaniu nowych celów kształcenia i rozwoju. Zależą one od tego jak m.in. zostałeś wychowany? W jaki sposób doceniano Twój wysiłek rozwojowy? W co inwestowałeś swój czas? W jakim środowisku kształtował się Twój obraz świata i samego siebie. Bywa, że należy je „odciąć” skutecznie w Twojej głowie, aby zastąpić je nowym spojrzeniem na siebie.

 

dlaczego ważne są trendy?

Wszystko wokół nas dynamicznie się zmienia, zmieniają się również trendy rozwojowe i zawodowe specjalizacje, których przyszłość jest dla Ciebie bardzo ważną informacją! Zmianie podlegają również wymagania i oczekiwania rynku pracy, który być może w tej chwili Cię realnie nie interesuje, ale już teraz musisz umieć go śledzić i uwzględniać w swoich planach. Wiele może Cię zaskoczyć. Warto na to się przygotowywać jak najwcześniej i wykorzystać siłę trendów.

DOŁĄCZ DO MOJEJ WYJĄTKOWEJ DRUŻYNY

MAŁGORZATA BĘDZIŃSKA

MAŁGORZATA BĘDZIŃSKA

Product Owner | PSPO | PSM | Alteryx Innovator NN Group Rotterdam i Haga

„…Praca z Anią, jako Mentorem to niesamowite doświadczenie. Ania jest osoba otwarta, serdeczna, a przy tym bardzo szczera. Słucha (nie ocenia!) i świetnie zadaje pytania…”

Mateusz Morawski

Mateusz Morawski

Lider zespołu SEO w Agencja SEO/SEM Artefakt - Wrocław

Bardzo się cieszę, że kończąc studia miałem przyjemność być podopiecznym Pani Ani. Nasza współpraca zaprowadziła mnie na totalnie inne wody kariery niż przypuszczałem. Te spotkania dodały mi odwagi oraz pomogły w określeniu i rozwijaniu predyspozycji. Poznałem siebie, zacząłem walczyć o marzenia i dziś osiągam sukcesy zawodowe. Uwaga! Ta współpraca może odmienić Twoje życie. Chcesz być spełniony zawodowo? Masz mętlik w głowie? Nie czekaj. Zaufaj najlepszej Poławiaczce pereł.

Anna Kostrzewa

Anna Kostrzewa

Assistant Research Scientist w University of Maryland

„…Pani Ania Gierasimowicz, jako mentor nie tylko doradza, pozwala odkrywać możliwości, ale sprawia, że spotkania z nią stają się transformujące, unikatowe i inspirujące. Z zaangażowaniem przysłuchuje się refleksjom rozmówcy oraz dokonuje strategicznych analiz.  Elementem charakterystycznym dla jej pracy jest to, że w chwilach zwątpienia Mentee, nie pozwala mu zapomnieć, w czym drzemie jego potencjał. Chętnie wspiera do realizacji nowych przedsięwzięć i motywuje do działania…”

Julia Fulczyńska

Julia Fulczyńska

Junior Recruitment and Marketing Specialist w NetworkedAssets

Doceniam niezwykły profesjonalizm Pani Anny i widoczne na każdym kroku zaangażowanie w proces mentoringowy: uważnie słucha mentee i dzieli się spostrzeżeniami z perspektywy osoby doświadczonej. Pani Ania ogromną wagę przykłada do komunikacji, jako słuchacz jest uważna i ciekawa innych punktów widzenia, dba o to, aby rozmowa przebiegała w skupieniu, by każdy szczegół miał szansę wybrzmieć. Panią Annę rzeczywiście interesuje, co dzieje się u mentee, jak kształtują się jej/jego dalsze losy.
Imponujące doświadczenie i życiowa mądrość tworzą podstawy pod wartościową relację mistrz-uczeń oraz kontakt wykraczający poza formalne ramy współpracy. Serdeczność i ciepło pani Mentorki w ogromnym stopniu kształtuje przyjazną atmosferę sprzyjającą wzrastaniu. Decyzja o podjęciu współpracy z Panią Anią okazała się strzałem w dziesiątkę z wielu powodów.
Udział w procesie pozwolił mi na dogłębne poznanie samej siebie, własnych predyspozycji i źródeł motywacji. Dzięki szczegółowej analizie cech przy użyciu narzędzi diagnostycznych mogłam skonfrontować się z niektórymi aspektami mojego działania, zrozumieć samą siebie i zdać sobie sprawę z istnienia pewnych cech. Uważam, że mentoring znacznie wzmocnił mnie prywatnie i zawodowo: zaczęłam poświęcać więcej uwagi temu, co robię i dlaczego, jak kształtuje to otoczenie oraz jaki ma wpływ na karierę. Pani Anna jest otwarta na to, nad czym mentee preferuje pracować, chce aby jej wsparcie miało realne zastosowanie. W miarę przebiegu mentoringu analizowałyśmy przeróżne cases, z których wnioski układały się w spójną całość. Sposób pracy mojej Mentorki bardzo mi odpowiadał: pani Anna poprzez prowokowanie do myślenia wspierała samodzielność w znajdowaniu rozwiązania.

Zdecydowanie polecam współpracę z Panią Anną Gierasimowicz wszystkim osobom przymierzającym się do udziału w mentoringu! ❤️

Karolina Ptasińska

Karolina Ptasińska

Studentka na Uniwersytecie Wrocławskim | Psychologia biznesu i organizacji

Ania to Mentorka, która wspiera w rozwijaniu skrzydeł. Proces rozwojowy dostosowywany jest do potrzeb Mentee, dzięki czemu mogłam lepiej poznać swoje kompetencje i udoskonalić te, które są zbieżne z moim planem na przyszłość.

Każde spotkanie z Anią to niezwykła inspiracja do działania, okazja do poznania siebie lepiej, dzielenie się z Tobą jej ogromnym doświadczeniem i wiedzą oraz czas skoncentrowany na Twoim rozwoju.

Jeśli wahasz się, czy Ania jest właściwą Mentorką dla Ciebie, nie zastanawiaj się ani chwili dłużej, jestem pewna, że się nie zawiedziesz.

Nasza współpraca w ramach Programu Mentoringowego była dla mnie niezwykle cennym doświadczeniem. Dziękuje za zaufanie jakim mnie obdarzyłaś.
Rozwój pod Twoimi skrzydłami jest niepowtarzalnym
doświadczeniem.

Dziękuję za wspólnie spędzony czas, zaufanie oraz otwartość! Jeszcze nie jeden raz będę wracać do mojego raportu oraz słów, które usłyszałam. 

To był wspaniale spędzony czas 😃
Paula Budzińska

Paula Budzińska

CO Analyst - Customer Care with German at 3M

„…Pani Ania to Mentorka, która nie działa według schematów i nie daje gotowych rozwiązań. To Mentorka, która zachęca do refleksji i odpowiedzi na nie zawsze łatwe pytania, dzięki czemu my jako Mentee otrzymujemy więcej niż moglibyśmy się spodziewać…”

Patryk Wróbel

Patryk Wróbel

Software Enigeer Intel Corporation

„…Pani Ania w bardzo przystępny sposób przekazuje ciekawą wiedzę. Spotkania odbywają się w miłej, pełnej uśmiechu atmosferze. Bardzo cenię sobie otrzymane rady, które wielokrotnie przydały mi się podczas kierowania moją karierą.  Zawsze plusuję u rekruterów, mówiąc o DNA motywacji czy kotwicach Scheina…”

Wiktoria Morawska

Wiktoria Morawska

Prezeska w Koło Naukowe Interdyscyplinarnych Działań Europejskich Uniwersytet Wrocławski

…”Nigdy nie wierzyłam w „diagnostykę potencjału”… Jednak kiedy poznałam Anię: zaczęła działać cuda i pokazała mi jak zgodnie ze sobą i swoimi talentami podjąć najważniejszą decyzję w życiu. Ania zawsze widzi to co jest w nas najlepsze”…

Arkadiusz Kalinowski

Arkadiusz Kalinowski

Cambridge GP teacher w: Singapore International School - Gamuda Gardens, Hoang Mai, Hanoi

Poznaliśmy się przez program mentoringowy Politechniki Wrocławskiej. Było to świetne doświadczenie, otwierające perspektywy kariery, ale też świadomość rzeczy i przestrzeni. Mnie wiodło z Polski, przez Czechy, Danie, Niemcy, aż po Wietnam. W trakcie tej podróży czasem wracam do Pani Ani po kierunek i kompas. I tak już nam pewnie zostanie. Dziękuję za mapy, są prawdziwe i pomocne.

PO PROSTU ZACZNIJ JAK ONI:

Sięgnij 
do inspirującej  WIEDZY

Z nadzieją, graniczącą z pewnością wierzę, że wciąż potrzebujemy dzielić się wiedzą, której wartość kształtuje nasze życiowe i rozwojowe wybory. Bez niej przez stulecia ludzie nie byliby zdolni do wzrostu, rozwoju i postępu. Wiedza bez doświadczeń byłaby niczym, ale doświadczenie bez wiedzy, dzięki której możesz to doświadczenie doskonalić również.  Zatem zgodnie ze swoimi przekonaniami staram się każdy z tych elementów wzmacniać i doceniać, a także dzielić się z Tobą. To dla Ciebie chętnie piszę. Mam nadzieję, że równie chętnie Ty będziesz czytał to, co z pasją gromadzę dla Ciebie.

CO TO ZNACZY BYĆ ANTYKRUCHYM?

Antykruchość w praktyceCzym jest Antykruchość w praktyce i dlaczego coraz trudniej ją osiągnąć?Czym jest Antykruchość w praktyce?   Antykruchość - Anty-fragility!  - fonetycznie brzmi jak paradoks, mega kontrast. I takim jest w praktyce.I spróbuję Cię o tym...

CZYM JEST ANTYKRUCHOŚĆ?

Kruchość vs AntykruchośćDlaczego warto dążyć do bycia Antykruchym i czym jest Antykruchość w praktyce?Czym jest antykruchość? Zanim do tego dojdziemy, zadecydowałam, że pokrótce powiem Ci dlaczego tak mnie fascynuje nie od dziś Antykruchość - Anty-fragility! Zaczęło...

Jak napisać skuteczne CV i wygrać z konkurencją na rynku pracy? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy kandydaci natychmiast zatrzymują uwagę rekrutera, podczas gdy inni giną w morzu aplikacji? Odpowiedź tkwi w umiejętnościach stworzenia CV, które wyróżnia...

BARIERY W ZMIANIE ZAWODOWEJ NIE TYLKO POKOLENIA 50+

"Jeśli czekasz na odpowiedni moment, to on nigdy nie nadejdzie. Zacznij teraz." - Karen LambZmiana zawodowa może być wyjątkowo trudna dla osób w wieku 50+ ze względu na różne barier wejścia. Oto tylko kilka głównych przyczyn tych trudności:   Konieczność...

GDZIE MIESZKA PRAWDZIWA MOTYWACJA?

Brendon Burchard Motywacja umiera nie dlatego, że umarły marzenia.Umiera dlatego, że nigdy nie podjęliśmy - albo nie podtrzymaliśmy - autentycznego wysiłku.   Motywacja – to jedno z tych magicznych słów, które wiele osób poszukuje, ale nie zawsze potrafią je...

JAK OBUDZIĆ POTENCJAŁ POKOLENIA FLEXI?

"Każde pokolenie ma własny czas. Każde pokolenie chce zmienić świat Każde pokolenie odejdzie w cień... A nasze nie" Kombi - PokoleniePokolenie 50+ to grupa ludzi, która ma tak wielki apetyt na życie, że z pewnością trudno ich zdefiniować jako "starszych". To...

JAK TRENDY TECHNOLOGICZNE, WYMUSZĄ ROZWÓJ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI ?

W jakiś sposób trendy technologiczne wpłyną na rozwój kompetencji przyszłości   Świat wokół nas dynamicznie się zmienia. I można na ten fakt spojrzeć z wielu perspektyw. Nie każda z nich niesie ze sobą tylko łagodne skutki. Długa lista zmian w wielu dziedzinach...

ZACZNIJ PRZYGOTOWYWAĆ SIĘ DO PRZYSZŁOŚCI I POBIERZ BONUSY

Jeśli potrzebujesz systematycznej dawki informacji o zmieniających się trendach, tendencjach w kształceniu i rynku pracy. Jeśli potrzebujesz inspiracji rozwojowych, źródeł autorefleksji oraz ciekawych rekomendacji – zapisz się na GROWTHLETTER.

Jeśli chcesz rozpocząć pracę nad kształtowaniem swojej drogi w przyszłość i zainwestować czas w autorefleksję nad miejscem, w kórym właśnie się znajdujesz – pobierz LISTĘ WAŻNYCH PYTAŃ DO SAMEGO SIEBIE. zmierz się z nimi i sprawdź gdzie jesteś!?

Jeżeli chcesz przebywać w grupie uprzywilejowanych osób, które mają wpływ na to czego będą się ze mną uczyć i jak rozwijać skuteczniej i efektywniej ze mną, jako Twoim przewodnikiem zapisz się do ZAMKNIĘTEJ GRUPY GROWTHCOMPAS

SŁUCHAJ MOICH PODCASTÓW

NAPISZ DO MNIE

nie odkładaj ważnych spraw na potem

+48 600 217 774

kontakt@careers-compass.pl

kontakt@annagierasimowicz.pl

WYŚLIJ WIADOMOŚĆ