NOWY PLAN LOTU

Cześć, nazywam się Anna Gierasimowicz, a to jest podcast do którego zapraszam ciekawskich poszukiwaczy wiedzy i umiejętności, jak poradzić sobie rozwojowo i życiowo w świecie coraz bardziej złożonym, niepewnym, wieloznacznym i zmiennym. Świecie Vuca, którego cechy zmieniają radykalnie nasze motywacje, decyzje i ścieżki nowych doświadczeń. Śledzę go dla Ciebie, abyś mógł szybko się w nim odnaleźć i podejmować trafne decyzje.
Moich podcastów możesz posłuchać na platformach Speaker Podcast, Podcasty Google, Podcasty Apple, Spotifay i inne
I

najnowszy odcinek serii już czeka na Ciebie...

przez ANNA GIERASIMOWICZ

#7_potrafisz żyć w "świecie Schrödingera"?

przez ANNA GIERASIMOWICZ | SEZON1, EPIZOD 7

aby otrzymywać jako pierwszy informacje o pojawiających się nowych odcinkach…

Pomysł na ten podcast nie wziął się znikąd! To realne wyzwanie w działaniu i myśleniu każdego z nas. W świecie, gdzie kruchym może okazać się wszystko co potrafimy, czujemy, wiemy i jak działamy i gdzie liczba wstrząsów naszą rzeczywistością przekracza akceptowalne i wyobrażalne poziomy czas na poważne zmiany. Gruntowne zmiany. Potrzebujermy nowych współrzedznychw dalszej podróżny do równie nowych celów. Czas gra tu ogromną rolę.

Antykruchy i jego
Nowy Plan Lotu

Antykruchość jest bezsprzecznie kompetencją przyszłości, przyszłości, która jak wiesz zaczęła się wczoraj (symbolicznie to ujmując). To umiejętność, która każe nam zakwestionować prawie wszystko co do tej pory myśleliśmy, jak do tej pory działaliśmy, ale w taki konstruktywny sposób.

Każe nam również porzucić nasze EGO!, jako przywiązanie do poczucia wszechwiedzy i nieomylności. Niestety to w oczywisty sposób zmusza nas do opuszczenia strefy komfortu.

Poddać się całkowitej weryfikacji skuteczności myślenia i działania oraz redefinicji naszego podejścia do wielu rzeczy.

 Jeśli kto jeszcze ma wątpliwości dlaczego to takie ważne, to niech zada sobie proste pytanie, jak pozostając w nienaruszonym stanie EGO i dotychczasowej strefie komfortu – zmierzyć się ze światem; zmienności, niepewności, złożoności i niejednoznaczności do potęgi N-tej.

ZAPRASZAM CIĘ DO
MOJEGO ŚWIATA PODCASTÓW

 

dla gotowych

 

…dla gotowych do NOWEGO SPOJRZENIA NA ROZWÓJ, rozwój w rzeczywistości świata VUCA. Świata, w którym przyjdzie nam zdać egzamin ze zdolności skonfrontowania się nie tylko z jego wyzwaniami, ale przede wszytskim z samym sobą i swoim wyobrażeniem o własnych możliwościach. Oczywiście wszystko to nie wydarzy się na starych zasadach. Te przechodzą do lamusa. Przestań tkwić w starej rzeczywistości i pokonaj bariery mentalne. Pierwszym krokiem do tego jest Twoja gotowość, gotowość do otwarcia się na nowe szanse i możliwości, jakie niesie przyszłość, która zaczęła się wczoraj. Nic straconego jeśli jeszcze nie zacząłeś konstruować Nowego Planu Lotu. Jednak czas nabiera znaczenia. Bez względu na to w jakim miejscu życia jesteś przed Tobą sporo ważnych decyzji, zmian w rozwoju.  A gdybyś mógł zacząć od zaraz co byś zrobił? To ważne abyś zaczął od rewizji dotychczasowego myślenia i starych przekonań. Zajmuję się rozwojem ludzi od wielu lat i wiem jak przebiega zmiana w adaptacji do nowych wyzwań. A to wyzwanie nie ma przeszłych odniesień. Zapewniam Cię.

Zatem ZACZNIJ OD INTRO – abyś miał pewność kiedy, skąd i dlaczego powstał pomysł  na ten projekt. Komu jest dedykowany i dlaczego warto do niego dołączyć.

#0_intro

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

posłuchaj, przemyśl, podejmij decyzję:

#6_Survival stress testów

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

#5_Czas przyjaźni z algorytmami

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

#4_W drodze do antykruchości

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

#3_Strategia VUCA Prime

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

#2_Witaj w świecie VUCA

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

#1_Wyłącz autopilota

przez ANNA GIERASIMOWICZ | NOWY PLAN LOTU

Nawiąż kontakt z twórcą

ANNA GIERASIMOWICZ

Jeśli zainteresują Cię tematy moich podcastów, a chciałbyś porozmawiać o tym ze mną w kolejnych odcinkach jako gość, koniecznie napisz do mnie i zgłoś taką gotowość. Nie musisz być ekspertem w dziedzinie zmian w dzisiejszym świecie. Wystarczy że Twoja ciekawość rozwojowa, prowadzi Cię do poszukiwania odpowiedzi na niestandardowe pytania, a życiowe i zawodowe obserwacje w zmieniającym się świecie, inspirują Cię do  dyskusji i przemyśleń. Przed nami fantastyczny czas zmian w wielu dziedzinach życia. Kruszą się dotychczasowe podstawy naszego myślenia i działania. Jak to zrobić, aby proces zmian był dla nas ciekawym doświadczeniem, a nie traumą upadków i bolesnych porażek? W czasie, w którym jedyną pewną rzeczą jest niepewność. Temu właśnie będą poświęcone kolejne epizody moich podcastów. Zatem dołącz do mnie w tej Odysei, by tak jak Homer skupić się na człowieku – mocy ludzkiego rozumu, sile, jaką jest inteligencja w życiowych zmianach. Zapraszam Cię do wspólnej podróży.

Bądźmy w kontakcie

Pozostań w kontakcie, aby otrzymywać najnowsze alerty podcastów, zwłaszcza jeśli chciałbyś polecieć ze mną dalej niż tylko do ostatniego odcinka, którego mam nadzieję już wysłuchałeś. Jeśli, któreś wątki szczególnie Cię zainspirują napisz do mnie, chętnie poznam Twoje przemyślenia.

Anna Gierasimowicz

Wypełniając formularz swoimi danymi zgadzasz się na ich przetwarzanie przeze mnie w celu kontaktu z Tobą na Twoją prośbę na zasadach określonych w polityce prywatności.

Sięgnij  również
do inspirującej  WIEDZY

z nadzieją, graniczącą z pewnością wierzę, że potrzebujemy wciąż dzielić się wiedzą. Bez niej przez stulecia ludzie nie byliby zdolni do wzrostu, rozwoju i postępu. Wiedza bez doświadczeń byłaby niczym, ale doświadczenie bez wiedzy, dzięki której możesz to doświadczenie doskonalić również.  Zatem zgodnie ze swoimi przekonaniami staram się każdy z tych elementów wzmacniać i doceniać, a także dzielić się z Tobą. To dla Ciebie chętnie piszę.

CO TO ZNACZY BYĆ ANTYKRUCHYM?

Antykruchość w praktyceCzym jest Antykruchość w praktyce i dlaczego coraz trudniej ją osiągnąć?Czym jest Antykruchość w praktyce?   Antykruchość - Anty-fragility!  - fonetycznie brzmi jak paradoks, mega kontrast. I takim jest w praktyce.I spróbuję Cię o tym...

CZYM JEST ANTYKRUCHOŚĆ?

Kruchość vs AntykruchośćDlaczego warto dążyć do bycia Antykruchym i czym jest Antykruchość w praktyce?Czym jest antykruchość? Zanim do tego dojdziemy, zadecydowałam, że pokrótce powiem Ci dlaczego tak mnie fascynuje nie od dziś Antykruchość - Anty-fragility! Zaczęło...

Jak napisać skuteczne CV i wygrać z konkurencją na rynku pracy? Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego niektórzy kandydaci natychmiast zatrzymują uwagę rekrutera, podczas gdy inni giną w morzu aplikacji? Odpowiedź tkwi w umiejętnościach stworzenia CV, które wyróżnia...

BARIERY W ZMIANIE ZAWODOWEJ NIE TYLKO POKOLENIA 50+

"Jeśli czekasz na odpowiedni moment, to on nigdy nie nadejdzie. Zacznij teraz." - Karen LambZmiana zawodowa może być wyjątkowo trudna dla osób w wieku 50+ ze względu na różne barier wejścia. Oto tylko kilka głównych przyczyn tych trudności:   Konieczność...

GDZIE MIESZKA PRAWDZIWA MOTYWACJA?

Brendon Burchard Motywacja umiera nie dlatego, że umarły marzenia.Umiera dlatego, że nigdy nie podjęliśmy - albo nie podtrzymaliśmy - autentycznego wysiłku.   Motywacja – to jedno z tych magicznych słów, które wiele osób poszukuje, ale nie zawsze potrafią je...

JAK OBUDZIĆ POTENCJAŁ POKOLENIA FLEXI?

"Każde pokolenie ma własny czas. Każde pokolenie chce zmienić świat Każde pokolenie odejdzie w cień... A nasze nie" Kombi - PokoleniePokolenie 50+ to grupa ludzi, która ma tak wielki apetyt na życie, że z pewnością trudno ich zdefiniować jako "starszych". To...

JAK TRENDY TECHNOLOGICZNE, WYMUSZĄ ROZWÓJ KOMPETENCJI PRZYSZŁOŚCI ?

W jakiś sposób trendy technologiczne wpłyną na rozwój kompetencji przyszłości   Świat wokół nas dynamicznie się zmienia. I można na ten fakt spojrzeć z wielu perspektyw. Nie każda z nich niesie ze sobą tylko łagodne skutki. Długa lista zmian w wielu dziedzinach...